Geoblog.pl    dziadding    Podróże    Via Baltica 2007    3 minuty łapania stopa
2007

3 minuty łapania stopa

Łotwa
Łotwa, Rīga

Bilet autobusowy z Wilna do Rygi kosztuje 40lt. Nocny pociąg z miejscem do spania (kuszetka) 52lt.

Nocleg:
W Rydze jest wiele hosteli, większość z nich zlokalizowana na starówce. Tam każde miejsce jest dobre, gdyż Stare Miasto ma powierzchnię 0,5km2, zatem przemieszczanie się nie nastręcza problemów. My spaliśmy w Riga-Backpackers Hostel – 10euro za osobę w sali 18-osobowej. Wracając do Polski musieliśmy nocować w Rydze i zaszliśmy do Hostel Profitcamp – 8LVL (ok.12euro) za głowę w 18-osobowym pokoju. Z rana śniadanie, ale bardzo bardzo skromne. Ogólnie ceny hosteli zaczynają się od 8euro, jednak te najtańsze były już porezerwowane.

Atrakcje:
Większość ciekawych miejsc znajduje się na starówce. Z pewnością wskaże je każdy przewodnik. Podam jedynie cenę wstępu do Domu Bractwa Czarnogłowych i katedry. Taka przyjemność kosztuje 2,1LVL, studencki 1,4LVL. Wejść trzeba koniecznie. Za odwiedzenie katedry pobierana jest opłata 2LVL.Na lewo od wejścia jest sala modlitw. Można tam wejść i spojrzeć na wnętrze kościoła. Szczerze mówiąc nie ma tam chyba nic ciekawego…

Dodatkowo wspomnę o miejscach których nie uwzględniono w przewodniku Bezdroży. Jest to na pewno katedra prawosławna, która znajduje się przy ulicy Brivibas jakieś 200-300m od Pomnika Wolności. Przy ulicy Kalpaka znajduje się też bardzo ładna gotycka budowla, w której mieści się Akademia Sztuk Pięknych. Warto pokręcić się po uliczkach w okolicy Domu Dziurek od Klucza, gdzie można znaleźć naprawdę przepiękne kamienice, wprost powalające ilością zdobień.

Zasoby: 632 wpisy632 29 komentarzy29 722 zdjęcia722 30 plików multimedialnych30

31.10.2023 - 03.11.2023